sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Az egyetem 2017-ben is házhoz jön!

 
2017. november 13-24. között ismét megszervezzük a már hagyománnyá vált egyetemnépszerűsítő körutat Erdély középiskolásai számára. A két hét alatt 56 település 108 középiskolájába látogatunk el. A 2018/2019-es tanévre 30 alapképzést és 12 mesterképzést indítunk az egyetemen. 
 

Az egyetem házhoz jön! programunk keretén belül Erdély mintegy 100 középiskolájába látogatnak el diákjaink, ahol a végzősöknek bemutatják az egyetemet. A három oktatási helyszínről (Csíkszereda, Marosvásárhely, Kolozsvár), 18 önkéntes diák két héten keresztül próbálja meggyőzni a választás előtt álló diákokat, hogy a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen folytassák a továbbtanulást. Egy interaktív bemutató, és egy közvetlen beszélgetés által betekintést nyerhetnek a képzéseinkben, megismerhetik az intézmény infrastruktúráját, valamint azt, hogy milyen sapientiásnak lenni.

A egyetem diákjai hármasával alkotnak csapatokat, amelynek tagjai mindhárom oktatási helyszín egy-egy hallgatója. A körutat megelőzően egy intenzív háromnapos tréningen készülnek fel, ahol megtanulnak minden fontos információt az egyetem működéséről, a képzési kínálatról. Ezek mellett beszéd- és előadástechnikát sajátítanak el.

Az egyetem házhoz jön! programunkkal minél több középiskolás diáknak szeretnénk megmutatni azt, hogy milyen lehetőségek is vannak az egyetemünkön, és ahhoz, hogy hiteles legyen, az önkéntes hallgatóink tartják a bemutatókat. Tájékoztató körutunk célja, hogy a lehető legtöbb információt eljutassunk a középiskolásokhoz, valamint az, hogy a sikeres érettségi után minket választva a sapientiás közösség tagjaivá váljanak. 

A két hét alatt 56 település 108 középiskolájába látogatunk el.

A 2018/2019-es tanévre 30 alapképzést és 12 mesterképzést indítunk az egyetemen. 

A körút során az alábbi helyszíneken találkozhatnak csapatainkkal az érdeklődők:

DÁTUM

HELYSZÍN

IDŐPONT

KÖZÉPISKOLA

2017. november 13., hétfőKézdivásárhely9:00Bod Péter Tanítóképző
  9:00Református Teológiai Líceum
  10:00Apor Péter Mezőgazdasági Iskolaközpont
  10:00Gábor Áron Műszaki Oktatási Központ
  10:50-11:15Nagy Mózes Elméleti Líceum
 Kovászna12:00Kőrősi Csoma Sándor Iskolaközpont
 Segesvár12:00Mircea Eliade Főgimnázium
 Kolozsvár10:00Brassai Sámuel Elméleti Líceum
  12:00Református Kollégium
  14:30Apáczai Csere János Elméleti Líceum
 Szilágycseh12:00Gheorghe Pop de Băseşti Iskolaközpont
2017. november 14., keddSepsiszentgyörgy9:00Székely Mikó Kollégium
  9:00Református Teológiai Líceum
  10:00Puskás Tivadar Szakközépiskola
  11:00Plugor Sándor Művészeti Líceum
  12:00Mikes Kelemen Líceum
  12:00Berde Áron Gazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola
 Medgyes10:00Nemzeti Gázipari Középiskola
 Nagyszeben13:00Octavian Goga Főgimnázium
 Tolna11:00Jósika Miklós Elméleti Líceum
 Nagyenyed12:00Bethlen Gábor Kollégium
 Déva13:00Téglás Gábor Elméleti Líceum
2017. november 15., szerdaMaroshévíz9:00Kemény János Elméleti Líceum
 Gyergyószentmiklós11:00Batthyány Ignác Technikai Kollégium
  13:00Salamon Ernő Gimnázium
 Ditró11:00Puskás Tivadar Iskolaközpont
 Gyergyóalfalu13:00Sövér Elek Ipari Iskolaközpont
 Nyárádszereda9:00Bocskai István Iskolaközpont
 Marosvásárhely11:00Ion Vlasiu Iskolaközpont/Emil Dandea Iskolaközpont
  13:00Constantin Brancusi Iskolaközpont
 Kolozsvár12:00Báthory István Elméleti Líceum
  13:15Onisifor Ghibu Elméleti Líceum
 Zilah10:00Zilahi Református Wesselényi Kollégium
  12:00Gheorghe Sincai Pedagógiai Líceum
 Szilágysomlyó11:00Simion Bărnuţiu Főkollégium
  13:00Ioan Ossian Iskolaközpont
2017. november 16. , csütörtökBrassó9:30Áprily Lajos Főgimnázium
 Négyfalu10:00Zajzoni Rab István Elméleti Középiskola
 Barót13:00Baróti Szabó Dávid iskolaközpont
 Korond10:00Korondi Szakközépiskola
 Szováta12:00Domokos Kázmér Iskolaközpont
 Erdőszentgyörgy14:00Szent György Iskolaközpont
 Szamosújvár11:00Szamosújvári Magyar Tannyelvű Líceum
 Bánffyhunyad12:00Octavian Goga Iskolaközpont
 Dés12:00Andrei Muresanu Elméleti Líeum
2017. november 17., péntekCsíkdánfalva9:00Petőfi Sándor Iskola
 Csíkszentmárton9:00Tívai Nagy Imre Líceum
 Balánbánya11:00Liviu Rebreanu Technikai Líceum
 Szászrégen9:00Petru Maior Iskolaközpont
  11:00Lucian Blaga Iskolaközpont
 Sáromberke13:00Sáromberki Mezőgazdasági Iskolaközpont
 Kolozsvár14:00János Zsigmond Unitárius Kollégium
2017. november 20., hétfőSzékelyudvarhely9:00Benedek Elek Pedagógiai Líceum
  9:00Eötvös József Szakközépiskola
  10:00Baczkamadarasi Kis Gergely Református Gimnázium
  10:00Tamási Áron Gimnázium
  11:00Tamási Áron Gimnázium
  11:00Kós Károly Szakközépiskola
  12:00Bányai János Műszaki Szakközépiskola
 Marosvásárhely9:00Bolyai Farkas Elméleti Líceum
  10:00Református Kollégium
  12:00Szász Adalbert Sportlíceum
  14:00Művészeti Szaklíceum
 Nagybánya9:00Németh László Elméleti Líceum
 Szatmárnémeti10:00Református Gimnázium
  10:00Aurel Popp Művészeti Líceum
  11:50Kölcsey Ferenc Főgimnázium
  12:50Hám János Római Katolikus Iskolaközpont
 Máramarossziget13:00Leowey Klára Elméleti Líceum
2017. november 21., keddSzékelykeresztúr10:00Orbán Balázs Iskolaközpont
  11:00Zeyk Domokos Iskolaközpont
  13:00Berde Mózes Unitárius Teológiai Gimnázium
 Beszterce10:00Andrei Muresanu Főgimnázium
 Bethlen13:00Henri Coanda Iskolaközpont
 Szatmárnémeti9:00George E Palade Élelmiszeripari Iskolaközpont
 Nagykároly9:00Nagykárolyi Elméleti Líceum
  9:00Kalazanci Szent József Római Katolikus Iskolaközpont
 Székelyhíd12:00Petőfi Sándor Elméleti Líceum
 Érmihályfalva13:00Mezőgazdasági Főgimnázium
 Margita13:00Horváth János Iskolaközpont
2017. november 22., szerdaZetelaka9:00Zetelaki Dr. P. Boros Fortunát Elméleti Középiskola Elektromaros Iskolaközpont
 Marosvásárhely9:00Traian Vuia Iskolaközpont
  11:00Gheorghe Sincai Iskolaközpont
  13:00Avram Iancu Iskolaközpont
 Nagyvárad10:00Ady Endre Líceum
  10:00Mihai Eminescu Pedagógiai Líceum
  12:00Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium
  12:00Szent László Római Katolikus Gimnázium
2017. november 23., csütörtökGyimesfelsőlok9:00Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnázium
 Csíkszereda10:20-10:40Segítõ Mária Római Katolikus Teológiai Líceum
  10:20-10:40Márton Áron Gimnázium
  11:00Joannes Kájoni Szakközépiskola
  11:00Nagy István Művészeti Líceum
   Székely Károly Szakközépiskola
  12:00Kós Károly Építõipari Szakközépiskola és Szakmunkásképzõ
  13:00Venczel József Iskolaközpont
 Marosludas10:001. számú Technológiai Líceum
 Dicsőszentmárton13:00Andrei Barseanu Elméleti Líceum
 Nagyvárad12:00Iosif Vulcan Főgimnázium
 Nagyszalonta12:00Arany János Iskolaközpont
 Temesvár11:00Bartók Béla Elméleti Líceum
  13:00Gerhardinum Katolikus Líceum
2017. november 24., péntekSzentegyháza Gábor Áron Szakközépiskola
    
 Marosvásárhely9:00Electromures Iskolaközpont
  11:00Unirea Főgimnázium
  13:00Mihai Eminescu Tanítóképző
 Arad12:00Csiky Gergely Főgimnázium
 

 

erdély, középiskola, felvételi, 2018, kampánykörút

Eseménynaptár

2017. november

KeSzCsSzVa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930