sapientia.ro

Főoldal / Hírek /

Kari Tudományos Diákköri Konferencia – 2017 beszámoló

Az idei Kari TDK 2017. április 10-11. között került megrendezésre Csíkszeredában, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Kara, a Kari Tudományos Diákköri Bizottság, illetve a Csíkszeredai Hallgatói Önkormányzat szervezésében.

A konferencia első napjának délutánján a hivatalos megnyitó zajlott, ahol dr. Lázár Ede, dékán úr köszöntő beszéde után, dr. Máthé István, a Kari Tudományos Diákköri Bizottság elnöke ismertette a konferencia szabályzatát illetve programját. Ezután dr. Salamon Rozália Veronika “Sörfőzés kezdőknek” címmel tartott előadást, melyet követően a csíkszentsimoni Csíki Sör Manufaktúra gyárlátogatásával zárult a nap.

Április 11-én reggel 10 órakor vette kezdetét a TDK dolgozatok hallgatók általi bemutatása. Az előadások párhuzamosan zajlottak két helyszínen, egészen 16 óráig. A Nagy Aulában, a Társadalomtudományi- és a Gazdaságtudományok szekció résztvevői mutatták be dolgozataikat, a félemeleti 12-es teremben pedig a Műszaki tudományok és a Humántudományok szekciók dolgozatai kerültek megvédésre.

A rendezvény a díjátadó ünnepséggel, majd az azt követő állófogadással zárult.

A zsűrik, valamint a dolgozatértékelők pontozása alapján a helyezések a következők:

Társadalomtudományok szekció:

I. hely

Ábrahám Zita (Kommunikáció és közkapcsolatok szak, I. év): Szociodemográfiai jellemzők befolyása a tartalommegosztásra a Facebook közösségi oldalon.

Vezetőtanár: dr. Hubbes László (Társadalomtudományi Tanszék)

II. hely

Gedő Judit (Kommunikáció és közkapcsolatok szak, II. év): Pedagógusok viszonyulása a gyerekek internethasználatához rurális térségben.

Vezetőtanár: dr. Biró A. Zoltán (Társadalomtudományi Tanszék)

III. hely

Szőcs Erika (Kommunikáció és közkapcsolatok szak, III. év): A digitális nyelv hatása az anyanyelvre pedagógusok és diákok szemszögéből.

Vezetőtanár: dr. Biró A. Zoltán (Társadalomtudományi Tanszék)

 

Műszaki tudományok szekció:

I. hely

Antal Dalma (Élelmiszeripari biotechnológiák szak, IV. év), Both-Fodor Márta (Élelmiszeripari biotechnológiák szak, IV. év), Keresztes Imola (Fenntartható biotechnológiák mesterképzés, II. év): Transzkripciós mintázatok nyomonkövetése anyagcseremérnökséggel előállított baktériumtörzsekben.

Vezetőtanárok: dr. Miklóssy Ildikó, dr. Bodor Zsolt (Biomérnöki Tanszék)

Akácsos Beáta (Környezetmérnök szak, III. év), Maxem Emese (Környezetmérnök szak, IV. év): Levegőminőségi vizsgálatok Csíkszeredában. Vezetőtanár: dr. Máthé István (Biomérnöki Tanszék)

II. hely

Vincze Éva Boglárka(Fenntartható biotechnológiák mesterképzés, I. év): A növényi növekedés serkentő baktériumok hatása a búzanövények nehézfémek által kiváltott stressz válaszára.

Vezetőtanár: dr. Mara Gyöngyvér (Biomérnöki Tanszék)

III. hely

Salamon Pál (MOGYE Orvosi Biotechnológiák mesterképzés, I. év), Antal Emőke (Élelmiszeripari biotechnológiák szak, IV. év): 1,4-butándiol előállításához szükséges enzimek heterológ expressziója, egyéni fehérjetulajdonságok és enzimkinetikai paraméterek meghatározása.

Vezetőtanárok: dr. Lányi Szabolcs, dr. Miklóssy Ildikó (Biomérnöki Tanszék)

 

Humántudományok szekció:

I. hely

Kádár Krisztina-Adél (Román nyelv és irodalom – Angol nyelv és irodalom szak, III. év): Gender Roles in the Works of Mary Wollstonecraft and Mary Shelley.

Vezetőtanár: dr. Pieldner Judit (Humántudományok Tanszék)

II. hely

Kakasy Orsolya (Világ- és összehasonlító irodalom - Angol nyelv és irodalom szak, III. év): Dream Interpretation and Psychoanalysis in Charlotte Brontë’s Jane Eyre. Vezetőtanár: dr. Pieldner Judit (Humántudományok Tanszék)

Biró Ágnes (Világ- és összehasonlító irodalom - Angol nyelv és irodalom szak, III. év): An Introduction to the History of Crime Fiction. Vezetőtanár: dr. Prohászka-Rád Boróka (Humántudományok Tanszék)

Dicséret

Balla Éva- Nóra (Világ- és összehasonlító irodalom - Angol nyelv és irodalom szak, I. év): Az aranyalmát termő fa motívuma a mitológiákban és a folklórban az irodalmi alkotások látószögéből nézve.

Vezetőtanár: dr. Tapodi Zsuzsanna-Mónika (Humántudományok Tanszék)

Vajna Paula (Román nyelv és irodalom – Angol nyelv és irodalom szak, III. év): Dracula and Nosferatu – A Comparative Analysis of the Literary Work and Its Film Adaptation.

Vezetőtanár: dr. Pieldner Judit (Humántudományok Tanszék)

Gazdaságtudományok szekció:

I. hely

Ágoston Norbert (Alkalmazott közgazdaságtan és pénzügy mesterképzés, II. év): Szakértői rendszer befektetési alapokhoz.

Vezetőtanár: dr. Madaras Szilárd (Üzleti Tudományok Tanszék)

II. hely

Kovács Tímea (Gazdasági informatika szak, II. év), Tankó Arnold (Gazdasági informatika szak, II. év): Pénzösszegek „igazságos” szétosztása.

Vezetőtanár: dr. Salamon Júlia (Gazdaságtudományi Tanszék)

III. hely 

Antal Erika (Általános közgazdaság szak, III. év): A gyergyóremetei tejporgyár gazdasági és pénzügyi elemzése. Vezetőtanárok: dr. Bíró Bíborka Eszter, Fejér Király Gergely (Üzleti tudományok Tanszék)

Dicséret

Grâncean Ioan Maxim (Gazdasági informatika, I. év), András-Szabó István (Gazdasági informatika, I. év): A 3D-nyomtatás technológiája és gazdasági lehetőségei.

Vezetőtanár: dr. Makó Zoltán (Gazdaságtudományi Tanszék)

Bartalis Beáta-Szilvia (Könyvelés és gazdálkodási informatika szak, I. év), Ferenc Márta (Általános közgazdaság szak, I. év), Soós András (Gazdálkodási informatika szak, I. év): Földrengések gyakoriságának statisztikai kiértékelése, és kapcsolata a holdfázisokkal.

Vezetőtanárok: dr. Oláh-Gál Róbert, Filep Levente (Gazdaságtudományi Tanszék)

 

A Kari TDK-ra összesen 21 dolgozattal 30 hallgató jelentkezett. A díjátadón a Hallgatói Önkormányzat részéről az első helyezettek között egy tabletet sorsoltak ki, amelyet végül Ágoston Norbert, a Gazdaságtudományok szekció első helyezettje vihetett haza.

A díjazottak az oklevelek, és ajándékcsomagok mellett egyszeri ösztöndijban is részesülnek. Az első helyezettek 200 RON-t, a másodikok 130 RON-t, a harmadikok 90 RON-t, illetve a dicséretetben részesülő hallgatók 50 RON-t kapnak.

Gratulálunk a résztvevő hallgatóknak és reméljük, hogy a következő Tudományos Diákköri Konferenciára is ugyanilyen lelkesedéssel készülnek majd!

Köszönjük a témavezetőknek, a dolgozat bírálóknak és a zsűri tagjainak a munkájukat! 

Zsűri

HUMÁNTUDOMÁNYOK SZEKCIÓ

  • Dr. Tapodi Zsuzsanna-Mónika – docens (Humántudományok Tanszék)
  • Dr. Pieldner Judit – docens (Humántudományok Tanszék)
  • Dr. Ajtony Zsuzsanna-Ildikó – adjunktus (Humántudományok Tanszék)
  • Dr. Prohászka-Rád Boróka – adjunktus (Humántudományok Tanszék)

 

GAZDASÁGTUDOMÁNYOK SZEKCIÓ

  • Dr. Dorgo Minodora – adjunktus (Üzleti Tudományok Tanszék)
  • Dr. Pál László – docens (Gazdaságtudományi Tanszék)
  • Dr. Nagy Benedek – adjunktus (Üzleti Tudományok Tanszék)

 

TÁRSADALOMTUDOMÁNYI SZEKCIÓ

  • Dr. Gergely Orsolya, adjunktus (Társadalomtudományok Tanszék)
  • Dr. Kósa István, docens (Társadalomtudományok Tanszék)
  • Dr. Telegdy Balázs, adjunktus (Társadalomtudományok Tanszék)

 

MŰSZAKI TUDOMÁNYOK SZEKCIÓ

  • Dr. Laslo Éva – adjunktus (Biomérnöki Tanszék)
  • Dr. Abod Éva – adjunktus (Kertészmérnöki Tanszék – Marosvásárhelyi Kar)
  • Dr. Kilár Ferenc – professzor (Biomérnöki Tanszék)
  • András Csaba Dezső – tanársegéd (Élelmiszertudományi Tanszék)

TÁMOGATÓK:

csíkszereda, kari tdk, sörfőzés, lázár ede, máthé istván, salamon rozália

Eseménynaptár

2017. június

KeSzCsSzVa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930